Mazury Air Show 2014

Gorący niedzielny wypad 03.08.2014 do Giżycka. „Piękne okoliczności natury…”.Jakby tego było mało Mazury Air Show to jedyna okazja w Polsce do zobaczenia wodnosamolotów lądujących i startujących z wody.

Warunki pogodowe „okrutnie dobre”. Bardzo ciężko było cokolwiek fotografować. Niestety cały dzień pod ostre słońce. Światła było tyle że filtr szary ND8 założony miałem cały czas a często dokręcałem do niego jeszcze ND4. Pomimo tego pod koniec dnia słońce już tak dało mi popalić że pierwszy raz w życiu fotografowałem nie zdejmując ciemnych okularów. 🙂

I dobra rada na przyszłość. Jak już wysmarujecie twarz, kark, ramiona, nos i uszy kremem przeciwsłonecznym to nie popełnijcie mojego błędu i nie zapomnijcie o nogach. Powiem krótko. Bolało. Ale i tak było warto.

🙂

Słońce niestety zabiło większość zdjęć ale wrzucam chociaż kilka fotografii dla upamiętnienia pobytu. Najciekawszym gościem pokazów był TweenBee. Na szczęście byłem na miejscu sporo przed pokazami i załapałem się na jego nadplanowy przelot i lądowanie. Słońce nie świeciło jeszcze wtedy tak histerycznie więc udało się złapać kilka kadrów. Początek pokazów był generalnie nudnawy ale potem rozkręciły się przy grupach akrobacyjnych Red Bull-a i jordańskich sokołach. Zaskakująco ciekawie wypadły też wiatrakowce.